Stoliki kawowe drewniane – przyjazne wszystkim wnętrzom

Stoliki kawowe drewniane stanowią niewielki element wystroju wnętrza, ale bardzo znaczący i pomocny. Umożliwiają swobodną rozmowę ze znajomymi przy niewielkim poczęstunku, mogą być również wykorzystywane jako miejsce do odkładania niewielkich gadżetów, np. książki lub pilota.

Stoliki kawowe drewniane – przyjazne wszystkim wnętrzom

Dokonując wyboru stolika kawowego do salonu, należy wziąć pod uwagę inne elementy umeblowania. Kwadratowy kształt stolika wymaga wykorzystania większej przestrzeni, okrągła forma stolika jest bardzo przyjazna i sprawia, że wnętrze wydaje się większe. Zawsze trzeba wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia, a także jego stylizację, np. stolik w aranżacji industrialnej powinien być odpowiednio wyeksponowany i nie może znajdować się zbyt blisko innych mebli. Bardzo praktyczne są specjalne zestawy, na które składają się stoliki kawowe drewniane w różnych rozmiarach, można je wówczas przestawiać w zależności od aktualnych potrzeb. Zbyt masywna forma mebli może być za bardzo przytłaczająca dla przestrzeni, ale małe stoliki są niezwykle urokliwą ozdobą nawet niewielkiego wnętrza.

stoliki kawowe drewniane

Stoliki kawowe drewniane – komfort i elegancja

Materiały, z jakich wykonywane są stoliki kawowe, mogą być przeróżne, najczęściej wykorzystywane do produkcji stolików kawowych jest drewno, ale popularne surowce to także:

– metal,

– szkło,

– płyta MDF

Stoliki kawowe drewniane mogą być ozdobą każdej aranżacji we wnętrzu, drewno jest niezwykle ciepłym i uniwersalnym materiałem, ale także wymagającym. Taki materiał trzeba systematycznie impregnować, warto również stosować specjalne podkładki pod filiżanki. Należy na bieżąco usuwać wszystkie rozlane płyny wilgotną ściereczką, a następnie wycierać do sucha, warto unikać stawiania bezpośrednio na drewno gorących naczyń. Impregnacja stolików kawowych drewnianych powinna być uzależniona od tego, czy są one lakierowane, olejowane, czy też jest to naturalne drewno. Systematycznie impregnowana powierzchnia drewniana jest ponadczasowa, meble wykonane z takiego materiału mogą być wykorzystywane przez kilka pokoleń.

Comments are closed.