Prawdziwy urok regałów na książki

Książka nazywana jest przyjacielem człowieka. Daje odpoczynek, ukojenie, wsparcie, radę, wywołuje uśmiech na twarzy. Potrafi przestraszyć,  wywołać płacz i wiele innych emocji. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie życie bez ukochanej książki. Zabierają ją ze sobą wszędzie, gdzie sami idą lub jadą. Nie ma co się oszukiwać. Jedni czytają, drudzy tylko zbierają. Bez względu na przeznaczenie, książki należy gdzieś przechowywać. Odpowiednim meblem będzie regał na książki.

Czy taki mebel jest w ogóle potrzebny?

Oczywiście, że tak. Regał na książki, wizualnie w cudowny sposób przedstawi nasz dorobek. Aranżuje wystrój całego pomieszczenia. Kojarzy się z mądrością, klasą. Co prawda potrzebuje pewnej przestrzeni, ale zapewni ład i porządek. To mebel praktyczny. Jeśli zbiór nie jest zbyt duży, a miejsca jest sporo, można kupić gotowe półki. W innych przypadkach warto zrobić mebel pod wymiar, wybierając każdy szczegół.

Rodzaje regałów na książki

regał na książki

Regał na książki możemy podzielić ze względu na

  1. materiał, z którego jest wykonany: płyta laminowana, naturalne drewno, metal, tworzywo PCV
  2. kształt (prostokąt, kwadrat, trójkąt, koło, wszelkie nieregularności), kolor (czarny, biały, brązowy, kolorowe), wielkość i udźwig pojedynczych półek
  3. stylu wykonania: klasyczne, ponadczasowe wzory oraz nowoczesny desing mieszający kolory, sposób ułożenia książek
  4. fizyczne umiejscowienie: profesjonalne biblioteki naukowców, lekarzy, nauczycieli; domowy zaciszny kącik z książkami w pokoju gościnnym, czy salonie oraz regały w pokoju dziecięcym. Ciekawym pomysłem jest także regał na książki kucharskie w kuchni.

Producenci oferują szeroką gamę asortymentu. Można z powodzeniem znaleźć regał na książki w pożądanym stylu i w określonej półce cenowej. Nie zapominajmy o komisach z meblami używanymi, stronach internetowych, gdzie można kupić meble w bardzo dobrym stanie od innych osób. Takie rozwiązanie dba o budżet domowy. Na regał na książki można postawić także zdjęcie, małe pudełko czy ozdobną figurkę, wszystko wedle gustu.

Comments are closed.